Dlaczego trzeba dezynfekować

Szacuje się, że będzie 9,5 miliarda ludzi na Ziemi w 2050 roku, z prawie 90 milionami ludzi więcej rocznie.

Źródła zakażenia

Szacuje się, w 2050 roku na naszej planecie będzie 9,5 miliarda ludzi, to prawie 90 milionów osób więcej każdego roku. Wzrost populacji powoduje tendencję do zwiększania ryzyka zakażenia mikrobami. Jesteśmy coraz bardziej mobilni (podróże służbowe, transport publiczny, jedzenie w różnych miejscach). Wszystko to zwiększa ryzyko zakażenia. 

Kim są osoby najbardziej podatne?

Wszyscy jesteśmy narażeni na infekcje, ale niektórzy bardziej niż inni mają z nimi kontakt : dzieci, osoby w podeszłym wieku lub osoby o obniżonej odporności, czy też kobiety w ciąży, które należą do najbardziej zagrożonej grupy. Z tego powodu powinniśmy przykładać większą uwagę do tematu dezynfekcji wszelkich powierzchni w naszym domu. Kluczowe w tym przypadku jest używanie odpowiednich środków czyszcząco - dezynfekujących.

Zwierzątka domowe (koty, psy, świnki morskie, złote rybki) są częścią naszego życia codziennego.

Jeżeli w Państwa domu są zwierzęta

Zwierzęta domowe (koty, psy, świnki morskie, etc.) są częścią naszego życia codziennego. Mieszkają w naszych domach i śpią czasem w naszych łóżkach. Niestety zwierzęta domowe mogą być nosicielami wielu czynników chorobotwórczych i alergenów, które mogą powodować wiele groźnych chorób u człowieka. Obecność zwierzęcia w domu narzuca przestrzeganie podstawowych zasad higieny, skutecznych dla samego zwierzęcia, członków rodziny i miejsca, w którym żyją.