Odkryj 6 newralgicznych miejsc w domu, które należy dezynfekować

Prawidłowe czyszczenie i dezynfekcja w domu są niezbędne do wyeliminowania zarazków, które my ludzie przynosimy z zewnątrz, a jakie mogą pozostawać na powierzchniach i przedmiotach przez kilka godzin lub dni.

W celu powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii spowodowanej COVID-19, oprócz przestrzegania wszystkich zaleceń wydawanych przez władze, wskazane jest podjęcie w domu ekstremalnych środków higieny i dezynfekcji.

Ale czy wiemy, jakie są newralgiczne miejsca w domu, w których najłatwiej osadzają się zarazki?

Największymi źródłami infekcji w domu są miejsca, które najczęściej odwiedzamy, głównie łazienka, kuchnia i salon. Oprócz tych trzech pomieszczeń należy zwrócić szczególną uwagę na 6 poniższych newralgicznych miejsc w domu, które powinny być regularnie dezynfekowane przy użyciu produktu odpowiedniego do powierzchni i materiału:

  1. Klamki, poręcze i balustrady
  2. Baterie łazienkowe i kuchenne
  3. Blaty kuchenne
  4. Wyłączniki światła
  5. Urządzenia elektroniczne: piloty do telewizora, telefony komórkowe, tablety, itp.
  6. Wspólne miejsca pracy: biurko, komputer, klawiatura, myszka, itp.

Ponadto, konieczne jest również podjęcie pewnych środków ostrożności po powrocie do domu. Tuż po wejściu, ważne jest, aby dobrze umyć ręce i zostawić buty w przedpokoju, aby podłoga nie stała się kolejnym elementem zakażenia. Osoby, które mieszkają z psem i wychodzą z nim na ulicę, powinny zdezynfekować przedmioty używane podczas spaceru (smycz, obrożę, uprząż, itp.) oraz dobrze wyczyścić jego łapy, poduszki, ogon i pysk mokrymi chusteczkami lub wodą z szamponem dla zwierząt.