Wytyczne dotyczące czyszczenia i dezynfekcji

Wytyczne dotyczące czyszczenia i dezynfekcji

Poradnik dotyczący prawidłowego czyszczenia i dezynfekcji domu
*Skuteczny wobec SARS-COV2 zgodnie z normą EN 14476
Covid19
Coronavirus

Co to jest COVID-19?

Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), koronawirusy (CoV) to obszerna rodzina wirusów, które mogą wywoływać choroby zarówno u zwierząt, jak i u ludzi. 

W przypadku ludzi, koronawirusy powodują infekcje dróg oddechowych, które w większości przypadków mają łagodne objawy. Mogą one jednak być również przyczyną poważniejszych chorób, takich jak bliskowschodni zespół oddechowy (MERS) – odnotowany po raz pierwszy w 2012 r. – oraz zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS) – zarejestrowany w 2002 r. 

SARS-CoV-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który atakuje ludzi, a którego pierwsze ognisko zostało odkryte w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan (prowincji Hubei, w Chinach) i który rozprzestrzenił się na inne kraje, w tym Polskę. COVID-19 to nazwa choroby wywoływanej przez ten wirus.

Jak przenosi się COVID-19?

Kiedy zakażona osoba mówi, kaszle lub wydycha powietrze, wydziela kropelki przez nos lub usta, które spadają na otaczające ją przedmioty i powierzchnie. Jeśli niezakażona osoba dotknie tych powierzchni, a następnie dotknie ust, nosa lub oczu, może się zarazić i zachorować na COVID-19. Można również zarazić się poprzez wdychanie kropelek rozprzestrzenianych przez zakażoną osobę podczas mówienia, kaszlu lub wydychania powietrza.

Co mogę zrobić w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się tego wirusa?

Wszyscy możemy podjąć środki zapobiegawcze w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa zachorowania lub zarażenia się COVID-19.
  • Często i dokładnie myć ręce, używając wody z mydłem lub w przypadku jego braku wodno-alkoholowego środka do dezynfekcji rąk.
  • Unikać dotykania oczu, nosa i ust.
  • Zakrywać usta jednorazową chusteczką lub wewnętrzną stroną łokcia podczas kaszlu i kichania. Nigdy nie robić tego ręką.
  • Czyścić i dezynfekować wspólne lub często dotykane przestrzenie.
  • Pozostań w domu i wychodź tylko z ważnego powodu, minimalizując liczbę osób, z którymi się kontaktujesz.
  • Zachowaj bezpieczną odległość dwóch metrów od innych osób.
  • Zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami władz lokalnych.
INTERESUJĄCE ZASOBY DLA UŻYTKOWNIKA
stop_covid_2

Czy produkty Sanytol są skuteczne przeciw COVID-19?

Chociaż ten nowy wirus (SARS-CoV-2)nie jest dostępny w celu przeprowadzenia testów skuteczności, różne produkty Sanytol (takie jak Sanytol uniwersalny spray, Środek czyszczący do dezynfekcji podłóg i powierzchni., Sanytol żel dezynfekujący do rąk) i zostały przetestowane pod kątem innego szczepu z tej samej rodziny, ludzkiego koronawirusa 229E i okazały się skuteczne w jego eliminacji.

Środowisko naukowe zakłada, że ta sama rodzina wirusów, w tym przypadku koronawirusa, ma tak podobną budowę, że jego wrażliwość na środki dezynfekujące nie powinna się różnić. Należy zatem oczekiwać, że wymienione produkty SANYTOL będą skuteczne w zwalczaniu wirusa COVID-19.

Produkty, których można używać do dezynfekcji domu

Do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni:

SPRAY UNIWERSALNY DO CZYSZCZENIA I DEZYNFEKCJI O ZAPACHU EUKALIPTUSA


  • Środek czyszczący do dezynfekcji różnych powierzchni.
  • Poza ludzkim koronawirusem 229E, jest on skuteczny przeciwko grypie A (H1N1), bakteriom (takim jak gronkowiec złocisty lub pałeczka okrężnicy) i większości popularnych grzybów domowych (takich jak te, które wywołują kandydozę lub pleśń u roślin).

SPRAY DO KUCHNI O ZAPACHU CYTRUSÓW – CZYŚCI, ODTŁUSZCZA I DEZYNFEKUJE


  • Środek czyszczący do dezynfekcji powierzchni.
  • Jest on skuteczny przeciwko grypie A (H1N1), bakteriom (takim jak gronkowiec złocisty lub pałeczka okrężnicy) i większości popularnych grzybów domowych (takich jak te, które wywołują kandydozę lub pleśń u roślin).

CHUSTECZKI CZYSZCZĄCE I DEZYNFEKUJĄCE O ZAPACHU EUKALIPTUSA


  • Chusteczki do dezynfekcji powierzchni.
  • Skuteczne przeciwko grypie A (H1N1), bakteriom i najczęstszym grzybom domowym.

PŁYN UNIWERSALNY DO MYCIA I DEZYNFEKCJI PODŁÓG I INNYCH POWIERZCHNI O ZAPACHU EUKALIPTUSA

  • Środek czyszczący do dezynfekcji podłóg i powierzchni.
  • Poza ludzkim koronawirusem 229E, jest on skuteczny przeciwko grypie A (H1N1), bakteriom (takim jak gronkowiec złocisty lub pałeczka okrężnicy) i większości popularnych grzybów domowych (takich jak te, które wywołują kandydozę lub pleśń u roślin).

Do higieny rąk:

ŻEL DEZYNFEKUJĄCY DO RĄK O ZAPACHU ZIELONEJ HERBATY


  • Żel do dezynfekcji rąk.
  • Eliminuje zarazki bez konieczności stosowania wody.

Do dezynfekcji ubrań:

SANYTOL ODŚWIEŻAJĄCY SPRAY DO TKANIN O ZAPACHU BIAŁYCH KWIATÓW

  • Dezynfekuje tkaniny i powierzchnie.
  • Oprócz zwalczania ludzkiego koronawirusa 229E, jest skuteczny przeciwko A (szerokiemu spektrum wirusów, takich jak grypa A (H1N1), adenowirus i wirus polio, a także bakterie i grzyby.

DEZYNFEKUJĄCY DODATEK DO PRANIA O ZAPACHU BIAŁYCH KWIATÓW

  • Dezynfekuje wyroby tekstylne.
  • Skuteczny przeciwko bakteriom, grzybom i grypie (A H1N1).
  • Działa począwszy od temperatury 30ºC.

SANYTOL ODPLAMIACZ. DEZYNFEKUJE I USUWA NIEPRZYJEMNE ZAPACHY

  • Dezynfekuje i usuwa plamy z tekstyliów.
  • Oprócz ludzkiego koronawirusa 229E, jest skuteczny przeciwko grypie A (H1N1), parwowirusowi, bakteriom i najpowszechniejszym grzybom w domu.
  • Obowiązuje od 20º.

Sposoby dezynfekcji w domu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy produkty Sanytol są skuteczne przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2?

Chociaż ten nowy wirus (SARS-CoV-2) nie jest dostępny w celu przeprowadzenia testów skuteczności, różne produkty Sanytol (takie jak Sanytol uniwersalny do wielu zastosowań, Sanytol środek czyszczący do gospodarstwa domowego, Sanytol żel dezynfekujący do rąk i Sanytol środek dezynfekujący do domu i tkanin) zostały przetestowane pod kątem innego szczepu z tej samej rodziny, ludzkiego koronawirusa 229E i okazały się skuteczne w jego eliminacji, a zatem oczekuje się, że wyżej wymienione produkty Sanytol będą skuteczne przeciwko wirusowi COVID-19.

Ile godzin może trwać efekt dezynfekcji Sanytol?

Po nałożeniu produktu, powierzchnia pozostanie wolna od mikroorganizmów przez pewien okres czasu, w zależności od kontaktu z przedmiotami potencjalnie przenoszącymi zarazki. Jeśli powierzchnia jest często dotykana, należy ją dezynfekować po każdym użyciu.

Jakie powierzchnie w domu należy najczęściej dezynfekować?

Pomieszczenia w domu, które gromadzą najwięcej zarazków to łazienka, kuchnia i salon. Oprócz sprzątania i dezynfekcji tych przestrzeni, powinniśmy wziąć pod uwagę również urządzenia i przedmioty, których najczęściej dotykamy, takie jak pilot do telewizora, telefony, gałki drzwi, krany, włączniki światła, zabawki, komputery, itp.

Czy muszę dezynfekować ubrania i inne wyroby tekstylne?

Chociaż prawdą jest, że nie ma naukowych dowodów na to, że COVID-19 może być przenoszony przez ubrania lub że pozostaje na wyrobach tekstylnych, zaleca się, abyśmy prali ubrania, których używamy do wychodzenia na ulicę z dodatkiem zwykłego detergentu lub środka do dezynfekcji tkanin. Wybierz cykl prania w wysokiej temperaturze (60º) w celu wyeliminowania wszystkich zarazków, a po zakończeniu programu prania, powieś ubrania i pozostaw je do całkowitego wyschnięcia.