Jak czyścić i dezynfekować podłogi drewniane?

Podłogi są miejscem, gdzie – ze względu na ich bezpośredni kontakt z obuwiem, zwierzętami czy na zanieczyszczenie środowiskowe – gromadzi się bardzo duża liczba bakterii. Z tego powodu, oprócz ich zwykłego mycia wodą z detergentem czyszczącym, od czasu do czasu wymagają dezynfekcji, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci lub zwierzęta domowe, które mają ciągły kontakt z podłogą.

Jednak do podłóg tak delikatnych jak parkiet czy panele powinno się używać produktów, które nie są agresywne ani nie działają niekorzystnie na ich wygląd, nie odbierają im blasku ani nie wysuszają.

Dlatego właśnie Sanytol jest doskonałym wyborem do czyszczenia i dezynfekcji bez używania chloru, gdyż eliminuje aż do 99,9% zarazków i dba o powierzchnie, nawet te najbardziej delikatne.

Sanytol Płyn czyszczący i dezynfekujący do podłóg i innych powierzchni łatwo eliminuje brud zapewniając gruntowną dezynfekcję, dzięki czemu oszczędzasz czas, czyszcząc i dezynfekując jednocześnie. Może być stosowany zarówno do podłóg jak i innych powierzchni, a ponieważ nie zawiera chloru nadaje się do czyszczenia parkietu, drzwi drewnianych, marmuru, kamienia itd. Oprócz tego pozostawia w całym pomieszczeniu bardzo przyjemny zapach kojarzący się z czystością.

Jest on bardzo skuteczny w walce z najczęściej spotykanymi w mieszkaniach bakteriami, na przykład gronkowcami czy E-coli, i grzybami, jak choćby tymi, które wywołują kandydozę czy pleśniami rozwijającymi się na podłożu roślinnym. Potwierdzono także jego skuteczność przeciw wirusowi grypy A H1N1.