Jak usunąć zapach stęchlizny z ubrań?

Z pewnością wiele razy wyczuwałeś nieprzyjemny zapach stęchlizny na ubraniach, nawet po ich wypraniu. Dzieje się tak, ponieważ ubrania, choć wydają się czyste, zawierają zarazki powodujące nieprzyjemny zapach, które nie zostały usunięte podczas prania.

Chcesz tego uniknąć? Proponujemy ci 5 kroków do pozbycia się zapachu stęchlizny z ubrań i wywołujących go zarazków.

Usuwanie zapachu stęchlizny z ubrań w 5 krokach

1. Oddziel ubrania o zapachu stęchlizny od innych ubrań, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego zarazkami pozostałych ubrań.

Do dezynfekcji ubrań możesz wybrać jedną z 2 opcji, w zależności od zastosowanego programu do prania:

2.a) Pranie w bardzo wysokiej temperaturze (powyżej 60ºC) to dobry sposób na pozbycie się zarazków i nieprzyjemnego zapachu.
2.b) Jeżeli jednak nie chcesz prać ubrań w wysokiej temperaturze, ponieważ oznacza to duże zużycie prądu albo twoje ubrania nie mogą być prane w takich temperaturach, użyj środka Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania, który jest skuteczny już od 30ºC.

3. W przypadku wybrania drugiej opcji: włóż ubrania do pralki i dodaj 80 ml produktu Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania do pojemnika przeznaczonego na płyn do zmiękczania tkanin, aby wykorzystać w pełni jego działanie dezynfekujące. Produkt ten jest bardzo delikatny dla tkanin, a więc o nic nie musisz się martwić.

4. Po zakończeniu prania rozwieś ubrania. Najlepiej zrobić to bezpośrednio po zakończeniu prania na zewnątrz, na świeżym powietrzu i wykorzystując godziny poranne. Jeżeli nie masz takiej możliwości, rozwieś pranie w mieszkaniu, ale zadbaj by pomieszczenie, w którym je rozwiesisz, było dobrze przewietrzone.

5. Zbierz wyprane ubrania, kiedy będą już zupełnie suche. Bardzo ważne jest, aby nie chować ubrań jeszcze wilgotnych albo w miejscach, które same w sobie są wilgotne, ponieważ twoje ubrania przejmą ten zapach po wejściu w kontakt z powodującymi go bakteriami.

Stosując te proste zabiegi oraz z pomocą produktu Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania, wyeliminujesz 99,9% zarazków z tkanin, zwalczając bakterie będące przyczyną zapachu stęchlizny na ubraniach i nadając im przyjemny i długotrwały zapach świeżości.

Pamiętaj, aby podczas prania wprowadzić nowy zwyczaj używania produktu Sanytol, a w ten sposób twoje wyprane ubrania na zawsze pozbędą się zapachu stęchlizny. Uwzględnij dezynfekcję we wszystkich czynnościach domowych, nawet przy praniu odzieży. To właśnie ubrania pozostają w stałym kontakcie z naszym ciałem, a dzięki tym działaniom nie dopuścimy, aby bakterie i inne mikroorganizmy mogące występować na ubraniach, przedostały się na naszą skórę.