4 podstawowe porady jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi pod pacham

Aby zwalczyć nieprzyjemny zapach pod pachami i uniknąć związanego z nim dyskomfortu, ważne jest zrozumienie przyczyn jego pojawiania się w tych miejscach oraz sposobu radykalnego wyeliminowania go.

W pierwszym rzędzie musimy wiedzieć, że nieprzyjemny zapach pod pachami nie pojawia się w wyniku nieodpowiedniej higieny, ale jest związany z działaniem gruczołów apokrynowych i czynnikami hormonalnymi.

Problem nieprzyjemnego zapachu rozpoczyna się w gruczołach potowych, które wydzielają pot w naszym organizmie.

Istnieją dwa typy gruczołów: ekrynowe, rozprowadzone na całym ciele i odpowiedzialne za proces regulowania temperatury naszego ciała poprzez pocenie się; oraz apokrynowe, położone w konkretnych miejscach ciała, na przykład pod pachami, w pachwinie itd.

Gruczoły apokrynowe produkują wydzielinę, która jest przenoszona wzdłuż łodygi włosa na powierzchnię skóry. Jest ona uwalniana w określonych sytuacjach i nie odparowuje. Wydzielina ta jest pożywką dla różnych bakterii występujących pod pachami, które metabolizując ją powodują nieprzyjemny zapach, który następnie przenika w nasze ubranie.

Poniżej przedstawiamy ci 4 podstawowe porady na uniknięcie nieprzyjemnego zapachu pod pachami:

  1. Codziennie bierz prysznic i dokładnie myj miejsca pod pachami. Jeżeli twoje pachy wydzielają zazwyczaj silny zapach, stosuj mydła bakteriobójcze, które pomogą ci wyeliminować bakterie.
  2. Depiluj się, gdyż pomaga to w ograniczeniu wydzielania potu przez nasze ciało.
  3. Unikaj noszenia obcisłych ubrań oraz odzieży wykonanej z materiałów syntetycznych, które uniemożliwiają oddychanie skórze i bardziej trzymają nieprzyjemne zapachy.
  4. Pierz ubrania regularnie, zwłaszcza jeśli pocenie się jest obfite lub w tym miejscu występuje silny zapach.

Jeśli na ubraniu powstał już zapach potu i chcemy go usunąć, ważne jest, by wyeliminować bakterie, które go produkują.

Używanie odpowiedniego produktu jest niezbędne ponieważ większość wyrobów dostępnych na rynku, tylko ukrywa zapach, nie eliminując bakterii, które go powodują. Dlatego nieprzyjemny zapach pozostaje lub pojawia się ponownie wkrótce po praniu. Aby wyeliminować problem, zalecamy stosowanie środka dezynfekującego do każdego prania – Sanytol – Białe kwiaty. Dodanie produkt do przegródki na płyn do zmiękczania tkanin zabije do 99,9% zarazków obecnych w ubraniach.

Sanytol nie zawiera chloru ani wybielaczy dlatego nie niszczy odzieży. Nie tylko wyeliminuje nieprzyjemny zapach powodowany przez bakterie, ale także pozostawi przyjemny aromat na ubraniach.

Zacznij regularnie stosować go do prania, a nieprzyjemny zapach zniknie z Twoich ubrań.