Co powoduje nieprzyjemny zapach w naszych domach?

Kiedy sprzątamy mieszkanie, wiemy mniej więcej które czynności wykonywać codziennie, a które raz na tydzień, aby utrzymać w miarę poprawną higienę. Jednak nieprzyjemny zapach zawsze zdradzi, że to czyszczenie nie było tak dokładne jak powinno.

Często staramy się ukryć ten zapach, używając perfum czy odświeżaczy, które jedynie go maskują, zaś kiedy przestają działać, zapach znów staje się wyczuwalny.

Wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów z mieszkania jest łatwe, o ile zadamy sobie trud i zastanowimy się nad ich przyczyną. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie: czy kiedy sprzątamy kuchnię, łazienkę czy salon, dokładnie dezynfekujemy te miejsca?

W wielu przypadkach przyczyną nieprzyjemnych zapachów jest obecność bakterii. Jeżeli po czyszczeniu nadal są obecne, oznacza to, że nie przeprowadziliśmy dezynfekcji w optymalnych warunkach i organizmy te nie zostały usunięte.

Wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów w kuchni będzie proste, jeżeli skupimy się na czyszczeniu okolic zlewu oraz gąbkach i zmywakach, o czym była już mowa w innym wpisie. Używając produktu Sanytol Środek dezynfekujący i odtłuszczający do kuchni w sprayu w okolicach zlewu do usunięcia skupiska bakterii, zwanego błoną biologiczną, a także czyszcząc ścierki i gąbki tym produktem rozpuszczonym w gorącej wodzie, zauważysz, że nieprzyjemne zapachy w kuchni znikną.

Natomiast jeżeli chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z łazienki, Sanytol Środek do dezynfekcji i czyszczenia łazienek w sprayu aplikowany w miejscach takich jak odpływy, WC czy armatura łazienkowa, będzie twym najlepszym sprzymierzeńcem. Pomoże ci w usunięciu kamienia i brudu bez wysiłku oraz w dezynfekcji. Zwróć uwagę na kubek na szczoteczki do zębów, ponieważ błona biologiczna zazwyczaj pojawia się właśnie w tym miejscu, będąc źródłem nieprzyjemnych zapachów, które powinny być usunięte w tej strefie mieszkania.

Po dokonaniu dezynfekcji kuchni i łazienki duży procent zarazków obecnych w twoim domu został już usunięty, jednak są też inne strefy, które powinny zostać objęte tym działaniem, ponieważ mogą gromadzić się tam bakterie, o których czasami zapominamy. Mamy tu na myśli salon.

To właśnie w salonie spędzamy bardzo dużo czasu, a mogą tam być bakterie, które wnosimy z zewnątrz. Aby skończyć z występowaniem nieprzyjemnych zapachów, powinieneś wykonać następujące kroki:

  1. Zlokalizuj strefę, która wymaga zabiegu
  2. Wyczyść ją dokładnie
  3. Użyj produktu przeznaczonego do tkanin, np. Sanytol Dezodorant dezynfekujący do tkanin. Pomoże ci w dezynfekcji dywanów i jednocześnie oczyści powietrze, zapewniając idealną higienę i koniec nieprzyjemnych zapachów powstałych w wyniku małych zajść, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Jak widać, utrzymanie mieszkania w czystości i bez nieprzyjemnych zapachów może być łatwiejsze niż myślisz.