Co to jest pleśń?

Występowanie pleśni w naszych mieszkaniach, przede wszystkim w miejscach wilgotnych lub słabo wietrzonych, jest zjawiskiem bardzo częstym.

Biorąc pod uwagę temperaturę, światło i wilgoć sprzyjające jej rozmnażaniu się, pleśń występuje najczęściej w łazience, zwłaszcza, że zazwyczaj jest to pomieszczenie o słabej wentylacji.

Czym jest pleśń?

Pleśń jest grzybem, a jego rozrastająca się grzybnia może mieć wpływ na nasz organizm, przyczyniając się do powstania problemów zdrowotnych. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych grzybów we wnętrzach naszych domów i zwykle pozostaje niezauważony lub jest niewidoczny, dopóki nie obejmie dużego obszaru. Dlatego tak ważne jest jego usuwanie, a przede wszystkim podejmowanie działań zapobiegających jego pojawieniu się.

Oto 4 podstawowe rad dotyczące usuwania pleśni w łazience i zapobiegania jej powstawaniu:

 1. Aby zapobiec występowaniu pleśni w łazience, bardzo ważne jest jej wietrzenie po każdym prysznicu/kąpieli.
  Większość pleśni zaczyna rozrastać się w sprzyjających warunkach po 24-48 godzinach. Dlatego też, jeżeli podatne na pleśń powierzchnie w twoim domu pozostają wilgotne przez ponad 24 godziny, występuje niebezpieczeństwo, że pleśń się rozwinie.
 2. W miarę możliwości, bardzo ważne jest niedopuszczenie do gromadzenia się wody w narożnikach.
  Sprzyja to rośnięciu pleśni. Wysusz szmatką narożniki i fugi, aby uniknąć zastoju wody w tych miejscach, szczególnie jeśli pomieszczenie ma słabą wentylację.
 3. W wannie lub prysznicu zwróć szczególną uwagę na odpływ.
  W tej strefie mogą wystąpić pewne problemy z odpływem wody, co może sprzyjać gromadzeniu się resztek. Rozpyl Sanytol Środek do dezynfekcji i czyszczenia łazienek w sprayu w tym wymagającym dezynfekcji miejscu, a następnie rozprowadź produkt czystą i wilgotną szmatką. W ten sposób sprawisz, że twoja wanna będzie czysta i pozbawiona zarazków.
 4. Czyść i dezynfekuj łazienkę regularnie, przynajmniej co 2 dni.
  Do pozbycia się pleśni z łazienki użyj produktu Sanytol Środek do dezynfekcji i czyszczenia łazienek w sprayu. Wystarczy, że zastosujesz go bezpośrednio na powierzchni pokrytej pleśnią, a usunie ją, dodatkowo łatwo wyeliminuje brud i pozbędzie się 99,9% zarazków. W przypadku gdy fuga jest zabarwiona, Sanytol Środek do dezynfekcji i czyszczenia łazienek wyeliminuje grzyby, ale nie wybieli fugi.