Jak czyścić i dezynfekować wannę?

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń w domu, gdzie zbiera się najwięcej zarazków i na którego czyszczenie i dezynfekcję musimy położyć szczególny nacisk.

Łazienka to idealne miejsce do rozwoju niektórych rodzajów grzybów i bakterii, między innymi bakterii gronkowca, wirusów przeziębienia i grzybów, stwarzających zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Dzieje się tak w związku na dużą wilgotnością i wysokimi temperaturami występującymi w tym pomieszczeniu oraz z uwagi na fakt, że to właśnie tutaj mamy do czynienia z resztkami naskórka, będącymi ich pożywką. Inne mikroorganizmy rozmnażające się w wilgoci, takie jak Legionella lub Pseudomonas, mają większe szanse wzrostu w łazience niż w innych suchych miejscach domu, i wiele z tych organizmów przenoszonych jest przez bezpośredni kontakt dłoni.

W wannach powszechnie tworzy się warstwa zwaną biofilmem czy błoną biologiczną, często występująca na kranach, w odpływach, na fugach płytek, a nawet w kubkach na szczoteczki do zębów. Ta warstwa jest utworzona z bakterii, które łączą się ze sobą i tworzą klejącą i ochronną strukturę.

Wyeliminowanie tej tworzącej się na powierzchni wanny warstwy jest bardzo ważne i wymaga dwóch działań:”

  1. „Szorowania wanny gąbką.
  2. Dezynfekcji i usuwania pozostałości z pomocą produktu Sanytol Środek do dezynfekcji i czyszczenia łazienek. Dzięki zastosowanej formule, jego zaletą jest jednoczesne czyszczenie i dezynfekcja pozwalająca na pozbycie się nawet 99,9% zarazków.

Używając tego środka do dezynfekcji, zapewnisz prawidłowe usunięcie bakterii i grzybów sprzyjających pojawieniu się pleśni, a także bez trudu usuniesz kamień. Aby zapewnić bardziej skuteczną dezynfekcję, zaleca się również dokładne wyczyszczenie silikonu na wannie oraz fug płytek.

Chcąc zapobiec ewentualnym infekcjom, zaleca się mycie wanny z użyciem produktu Sanytol co 2 – 3 dni, lub częściej, jeżeli w mieszkaniu przebywają osoby starsze lub dzieci.