Cała moc dezynfekcji bez chloru

Obecność bakterii w naszych domach jest częstsza, niż mogłoby się nam wydawać. W ciągu dnia, nie zdając sobie z tego sprawy, poza domem mamy styczność z różnymi zanieczyszczonymi powierzchniami, a wracając do niego, zanieczyszczenia te przenosimy do naszych czterech ścian. A więc w dużym stopniu jesteśmy narażeni na przedostanie się tych bakterii do naszego organizmu.

Chociaż w dzisiejszych czasach dysponujemy już środkami dezynfekującymi bez chloru, tradycyjnie sięgamy po inne produkty czyszczące, które nie niszczą bakterii często występujących w naszych domach. Do tej pory koneczne było stosowanie chloru jako środka do ogólnej dezynfekcji, ale prawdą jest że produkt ten nie gwarantuje pożądanych przez nas efektów, bez niszczenia powierzchni, na których się go stosuje. Stosowanie chloru pociąga za sobą występowanie pewnych niedogodności, o których nie możemy zapominać, jak choćby niemożność aplikacji na powierzchniach delikatnych, odbarwienie ubrań, niezbyt przyjemny zapach oraz inne minusy związane z jego użyciem.

Jako alternatywę dla chloru, Sanytol oferuje wachlarz produktów do dezynfekcji, które są w stanie pozbyć się zarazków z domu, nie niszcząc delikatnych powierzchni, nie plamiąc ani nie odbarwiając ubrań i na dodatek pozostawiając przyjemny zapach. Musisz wiedzieć, że są one szczególnie skuteczne w zwalczaniu najczęściej występujących w naszych domach bakterii, m. in. gronkowca złocistego czy pałeczki okrężnicy, a także grzybów i osiągają skuteczność rzędu 99,9% w niszczeniu drobnoustrojów chorobotwórczych.

Korzyści płynące ze stosowania tych produktów są bardzo liczne: czyszczą i dezynfekują jednocześnie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na sprzątaniu i zajmiesz się tym, co najbardziej lubisz. Na dodatek moc ich dezynfekcji jest niezmienna, nawet przy wysokich temperaturach. Nie wydzielają oparów, wchodząc w kontakt z innymi środkami czyszczącymi. Bez obaw możesz stosować je na najdelikatniejszych powierzchniach w domu, ponieważ – jak już wspomnieliśmy – ich formuła nie niszczy powierzchni.

W ofercie marki Sanytol znajdziesz różne produkty specjalistyczne, które staną się twym sprzymierzeńcem podczas dezynfekcji. Pomogą ci w każdej dziedzinie, tam gdzie oprócz czyszczenia niezbędne jest głębokie działanie odkażające:

• Uniwersalny środek czyszczący i dezynfekujący w sprayu
• Środek dezynfekujący i odtłuszczający do kuchni w sprayu
• Środek do dezynfekcji i czyszczenia łazienek w sprayu
• Płyn czyszczący i dezynfekujący do podłóg i innych powierzchni
• Chusteczki czyszczące i dezynfekujące
• Dezynfekujący dodatek do prania
• Odplamiacz dezynfekujący
• Dezodorant dezynfekujący do tkanin
• Dezodorant do dezynfekcji obuwia

Musisz zawsze pamiętać, że właściwa higiena w domu ma kluczowe znaczenie w unikaniu infekcji, zwłaszcza gdy mieszkają w nim osoby szczególnie wrażliwe: dzieci lub osoby starsze. Również wtedy gdy w domostwie przebywa zwierzę. Jednak ważne jest, aby higiena szła w parze z higienicznymi nawykami, takimi jak mycie rąk, prawidłowe obchodzenie się z żywnością i codzienne wietrzenie.

Jak łatwo się przekonać, bardzo ważne jest by podczas czyszczenia nie umknęło nam, że higiena nie jest pełna, jeśli nie towarzyszy jej gruntowna dezynfekcja, ponieważ to ona jest najskuteczniejszym sposobem na zniszczenie patogenów najczęściej występujących w naszych domach. Sięgnij po środki dezynfekujące niezawierające chloru, takie jak Sanytol.