Co jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu?

Czy wiesz, że w przypadku niemowląt bardziej prawdopodobne jest wystąpienie infekcji na skutek kontaktu z powierzchnią niż przez spożycie skażonej żywności?

Kiedy w domu jest niemowlę, aby zapobiec chorobom i zakażeniom właściwa dezynfekcja jest niezbędna. Czy chcesz się dowiedzieć jak utrzymać w czystości dom, w którym jest niemowlę?

Oto 10 miejsc, które musisz dokładniej czyścić, kiedy w domu jest niemowlę:

1. Podłoga
Szczególnie, kiedy niemowlę raczkuje.
– Zdejmuj obuwie przed wejściem do mieszkania.
– Odkurzaj regularnie podłogę lub dywan, a jeżeli masz taką możliwość, najlepiej go wytrzep.
– Upewnij się, że podłoga w twym mieszkaniu jest odpowiednio zdezynfekowana, aby twoje niemowlę mogło raczkować bez obaw. Możesz użyć do tego celu produktu Sanytol Płyn czyszczący i dezynfekujący do podłóg i innych powierzchni, który jest odpowiedni nawet do najbardziej delikatnych podłóg.

2. Zabawki.
Używaj Uniwersalnego środka czyszczącego i dezynfekującego w sprayu do zabawek twardych oraz produktu Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania w przypadku zabawek nadających się do prania (pluszaki). Zwróć szczególną uwagę na zabawki do kąpieli.

3. Przewijak.
Nie tylko w domu, ale szczególnie kiedy wychodzisz z domu, używaj Chusteczek czyszczących i dezynfekujących Sanytol. Zawsze możesz je zabrać ze sobą w podręcznej torbie.

4. Krzesełko wielofunkcyjne.

5. Strefa przygotowywania posiłków.
Zwróć uwagę na przykład na blat kuchenny i deski do krojenia, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego. Do dezynfekcji tych miejsc zalecamy mieć zawsze pod ręką Środek dezynfekujący i odtłuszczający do kuchni w sprayu firmy Sanytol, ponieważ eliminuje 99,9% bakterii, takich jak pałeczka okrężnicy czy Salmonella.

6. Przybory kuchenne.
Myj je zawsze, gdy zamierzasz coś kroić.

7. Ścierki i gąbki.
Weź pod uwagę, że mogą zawierać wiele zarazków, a są używane do mycia butelek do mleka i innych przyborów kuchennych.

8. Tekstylia kuchenne.
Wymieniaj je codziennie i unikaj dotykania twarzy niemowlęcia bawełnianymi ścierkami kuchennymi o ile nie są czyste, ponieważ mogą być pełne zarazków, które mogłyby zostać przeniesione.

9. Tekstylia domowe.
Zanim pojawi się niemowlę, zdezynfekuj jaśki, poduszki, pokrycia na sofę, koce itd. Szczególnie gdy będą miały bezpośrednią styczność z miejscem, w którym możemy położyć niemowlę. Bardzo ważne jest dobre przewietrzenie tych tekstyliów domowych i unikanie czyszczenia, kiedy w pobliżu jest niemowlę. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile zarazków może znajdować się na ubrankach niemowląt! Weź pod uwagę, że co chwilę ich ubranka plamią się moczem, kupką, albo zwykłym mlekiem czy jedzeniem. Takie resztki potęgują pojawianie się bakterii, a co za tym idzie, nieprzyjemnego zapachu. Do usunięcia zapachu z ubrań i utrzymania ich w czystości polecamy dodanie do każdego prania jednej dawki produktu Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania, zarówno do odzieży białej, jak i kolorowej. Oprócz tego, ponieważ Sanytol nie zawiera chloru, nie musisz się martwić o odzież tak delikatną, jak ubranka twojego niemowlęcia.

10. Dezynfekcja pójdzie za tobą wszędzie.
Kiedy twoje niemowlę będzie się bawić poza domem, trudniej będzie ci uniknąć zarazków, ale możesz zabrać ze sobą Chusteczki czyszczące i dezynfekujące firmy Sanytol w wózku dziecięcym, aby przetrzeć nimi te powierzchnie, których mogłoby dotknąć twoje niemowlę i zmniejszyć w ten sposób możliwość jego zakażenia bakteriami.

Teraz już wiesz jak utrzymać czysty dom dla twojego niemowlęcia.