Jak dezynfekować zabawki twojego niemowlęcia?

Dzieci, a przede wszystkim niemowlęta, zazwyczaj wkładają różne przedmioty do ust, śpią ze swymi pluszakami i raczkują po podłodze. Wszystko to sprzyja pojawianiu się większej liczby infekcji z uwagi na kontakt z tymi przedmiotami czy powierzchniami, nawet wtedy, gdy ma to miejsce w domu.

Poznaj proste zasady, jak prać pluszaki i dezynfekować zabawki o twardej powierzchni, zabawki z tkaniny czy zabawki nienadające się do prania:

Dezynfekcja zabawek o twardej powierzchni, krok po kroku:

 1. Jeżeli zabawki są małych rozmiarów, mogą być zamoczone w wodzie i znoszą wysokie temperatury, można je myć gorącą wodą z mydłem lub w zmywarce w wysokiej temperaturze.
 2. Jeżeli nie możesz użyć zmywarki, wykorzystaj Chusteczki czyszczące i dezynfekujące Sanytol. Są one bardzo praktyczne i łatwe w użyciu.
 3. W przypadku dużych zabawek, przetrzyj je Chusteczkami czyszczącymi i dezynfekującymi Sanytol lub czystą szmatką z Sanytol Uniwersalnym środkiem czyszczącym i dezynfekującym w sprayu, aby je zdezynfekować.

W obu przypadkach odczekaj chwilę, pozwalając im na działanie, a następnie, zanim oddasz zabawki niemowlęciu, opłucz je wodą.

Mycie pluszaków i zabawek miękkich, krok po kroku:

 1. Ten rodzaj zabawek oraz pluszaki zazwyczaj nadają się do prania w pralce. Polecamy ci dodanie 80 ml produktu Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania. Dodanie tej dawki do pojemnika przeznaczonego na płyn do zmiękczania tkanin zapewni ich dezynfekcję, gdyż gwarantuje eliminację 99,9% zarazków.
 2. Wybierz standardowy cykl prania (minimum 30ºC). Najlepiej wybrać krótki cykl prania z minimalnym wirowaniem, aby nie uszkodzić pluszaków.
 3. Zanim oddasz zabawki dziecku, musisz odczekać, aby całkowicie wyschły. W miarę możliwości susz je na wolnym powietrzu.

Wskazówki dotyczące dezynfekcji zabawek, których nie można prać:

Jeśli zabawki nie można prać ponieważ ma mechanizm lub jest zasilana bateriami:

 1. Wyjmij baterie, jeśli je ma.
 2. Przetrzyj zewnętrzną część zabawki szczoteczką z miękkim włosiem z odrobiną mydła.
 3. Usuń mydło wilgotną szmatką do całkowitego spłukania.
 4. Aby wyeliminować roztocza, możesz włożyć na noc zabawki do torby i umieścić ją w zamrażarce.
 5. Możesz również przetrzeć zabawkę szmatką nasączoną alkoholem i pozostawić do całkowitego odparowania. Bardzo ważne jest to, by nie impregnować zabawki alkoholem w całości.

Jeśli zabawka jest bardzo brudna, należy ją wyrzucić, by chronić zdrowie dziecka.

Trzymanie zarazków z dala od zabawek Twojego dziecka, dzięki tym wskazówkom, będzie bardzo łatwe. Ponieważ wiesz jak ważne jest mycie i dezynfekowanie wszystkich pluszaków i zabawek Twojego dziecka, będziesz mieć większy spokój, gdy zobaczysz, że są one czyste, wolne od zarazków i bakterii.