Niemowlę i pupil w jednym domu – 11 porad

Posiadanie zwierzęcia w domu wymaga zastosowania pewnych środków higieny, mających na celu zagwarantowanie, by ewentualne zarazki nie przeszły ze zwierzęcia na niemowlę. Jest to tym ważniejsze, gdy w domu mamy niemowlęta i szczenięta.

Dajemy ci 11 rad, aby przebywanie niemowląt i zwierząt pod jednym dachem było przyjemne i wolne od zagrożeń:

 1. Pozwól zwierzęciu zbliżać się do niemowlęcia, aby je obwąchiwało i zaznajamiało się z nim, ale przede wszystkim zachowaj spokój, a kiedy zwierzę pojawia się w domu po raz pierwszy, nie pozostawiaj ich bez nadzoru.
 2. Zastosuj ekstremalne środki higieny w stosunku do zwierzęcia. Na przykład, możesz opiłować jego pazury, aby przypadkiem podczas zabawy nie podrapało niemowlęcia, a także zawsze po powrocie ze spaceru wyczyścić mu dobrze pysk i łapy.
 3. Pamiętaj o regularnym szczepieniu i odrobaczaniu zwierzęcia i przeprowadzeniu rutynowych kontroli u weterynarza, aby zapobiec zachorowaniu pupila.
 4. Nie pozostawiaj ich samych w jednym pomieszczeniu bez twojego nadzoru, gdyż zwierzę, nawet niechcąco, mogłoby zrobić dziecku krzywdę.
 5. Co pewien czas kąp zwierzę domowe. Zawsze radź się weterynarza co do częstotliwości kąpieli, aby nie przesadzić z tymi zabiegami, pamiętając jednak, że kąpiele pomagają w zmniejszeniu obecności drobnoustrojów chorobotwórczych na jego ciele.
 6. Oddzielaj zabawki niemowlęcia od zabawek pupila. Bardzo ważne jest, aby każde z nich bawiło się własnymi i aby się nie mieszały, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie mogą wkładać je do buzi/pyska i wzajemnie przenosić na siebie bakterie.
 7. Trzymaj zwierzę z dala od niemowlęcia, kiedy ono je. Pora jedzenia jest bardzo ważna, zwłaszcza dla niemowlęcia. Postaraj się, aby zwierzę nie przebywało w pomieszczeniu, w którym karmisz niemowlę, aby nie doszło do przeniesienia zwierzęcych zarazków na jedzenie.
 8. Miejsce, w którym zwierzę je, pije i załatwia swoje potrzeby nie powinno być dostępne dla niemowlęcia.
 9. Nie kładź bawiącego się niemowlęcia bezpośrednio na podłodzie, użyj dywaników. W ten sposób unikniesz bezpośredniej styczności dziecka z miejscem, gdzie przebywało zwierzę.
 10. Nigdy nie pierz ubrań niemowlęcia razem z kocem czy zabawkami twego pupila. Należy prać je oddzielnie. Jeżeli jeszcze dodasz Sanytol Dezynfekujący dodatek do prania, wyeliminujesz 99,9% bakterii.
 11. Nie poprzestawaj na czyszczeniu, musisz dezynfekować. Z uwagi na obecność niemowlęcia i zwierzęcia najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie produktów z gamy Sanytol. Ponieważ mamy do czynienia ze środkami dezynfekującymi niezawierającymi chloru, stanowią one doskonały wybór w tym przypadku. Pomogą ci one w dezynfekcji ubrań i wszystkich miejsc w domu w sposób łatwy i bezpieczny.

Dzięki tym poradom na temat higieny, sprawisz, że twoje niemowlę i pupil będą zgodnie koegzystować i staną się przyjaciółmi.